Kaipaatko vinkkejä opiskeluiden aloittamiseen / opintoihin palaamiseen? Osallistu Opinnot haltuun -ryhmään tai ota ohjauspalveluihin yhteyttä ajanvarauksen kautta!
Opinnot haltuun on kolmen tapaamiskerran ryhmä, jossa autamme sinua pääsemään takaisin kiinni opintoihin.
![](https://media-cdn.oulu.fi/styles/main_image/s3/images/UniOulu_9969.jpg?itok=ddci1zFZ)
Ryhmä on suunnattu niille opiskelijoille, joilla on jo yksi tai useampi vuosi opintoja takanaan, ja jotka kaipaavat apua opiskeluiden aloittamiseen / opintoihin palaamiseen. Ryhmässä käydään läpi ajanhallintaa, kalenterointia, opiskelutaitojen vinkkejä sekä varmistetaan, että opinnot lähtivät hyvin käyntiin.
Ryhmä kokoontuu kolme kertaa: 14-15.30, 24.8., 31.8. ja 14.9 Linnanmaan kampuksella (KK238).
Ohjaajina opintopsykologi Saara Kuusisto ja uraohjaaja Salla Herrala.
Ilmottaudu ryhmään sähköpostilla tai kysy lisää: saara.kuusisto@oulu.fi.
Käy katsomassa muutkin opintopyskologien ryhmät syksylle. Jos kaipaat yksilöllisempää ohjausta opinto - tai ura-asioissa, ajanvarauksemme on taas avattu. Ajanvaraukset: https://opiskeluntuki.oulu.fi/.
Viimeksi päivitetty: 6.8.2021